محمدرضا سخایی : وب مهراز - جامعه برنامه نویسان

زبان ها و فریم ورک هایی که در سال 2015 باید آنها را بیاموزید ... (قسمت دوم)

سلام ، دراین بخش قصد داریم به ادامه موضوع زبان ها و فریم ورکهای مهم 2015 اشاره کنیم. قبل از شروع، لازمه که بابت رای های مثبت از شما دوستان تشکر کنم که باعث میشه من مطالب رو با علاقه و اشتیاق بیشتری برای شما به اشتراک بگذارم. اگر هم اشکال یا مورد اضافه ای در مورد این مطلب به چشمتون اومد خوشحال میشم که در بخش نظرات به من اطلاع بدین...  اما سایر فریم ورک های پیشنهادی ما عبارتند از : 

--- Less/Sass/Stylus : 
دلایل بسیاری برای دوست نداشتن css وجود دارد . برای پایان دادن به فایل های بزرگ 1000 خطی از css که حرکت و تغییر در آن بسیار سخت است راه آسانی وجود دارد .
برای حل این مشکل زبان های مختلفی مانند Less, Sass و Stylus ایجاد شده اند که کد نوشته شده توسط آن به آسانی به css تبدیل شده و قابلیت هایی مانند ماکرو ، متغییر، متد و ... را به css اضافه می کنند . این ابزار ها به کد نویسی شما کمک شایانی خواهند کرد .

-- Meteor ، فریم ورکی جالب و هیجان انگیز
Meteor یک رویکرد جدید در توسعه نرم افزار های تحت وب است ، که هدف آن از برداشتن مرز بین front end و backend است . این ابزار به شما در ساخت نرم افزارهای  realtime کمک می کند. این فریم ورک دارای یک community فعال و در حال رشد است که بسته های زیادی را تولید کرده اند . Hood.ie نیز یک رقیب برای این فریم ورک است که بر روی back end کار می کند . با کمک آن شما می توانید تمرکز بیشتر خود را بر روی front end بگزارید .

-- Golang, Rust , Elixir 
زبان های جدید بر نامه نویسی مانند Golang, Rust و Elixir در حال رشد و شتاب در محافل برنامه نویسی هستند . محافلی که خواهان عملکرد خوب و بالا می باشند . ما پیشنهاد نمی کنیم که به این زبان های جدید کوچ کنید ، ولی برای تجربه می توانید از آموزش های تعاملی که بر روی وب سایت شان است استفاده کنید و با آنها آشنا شوید.

-- فریم ورک هایی با ساختار کلاسیک
با وجود اینکه امروزه استفاده از برنامه های تک صفحه ای باب شده است ، هنوز هم تقاضای زیادی برای برنامه های کلاسیک تحت وب وجود دارد . در حال حاضر , Ruby on Rails, Django ، Laravel, Play, ASP.NET بهترین گزینه ها هستند. هر فریم ورک MVC به تنهایی می تواند به بهره وری پروژه شما کمک کن ، پس از همین امروز شروع کنید .

-- و درنهایت دوستان قدیمی ، اونها را نیز فراموش نکنید : 
PHP, WordPress و jQuery دوست داشتنی های همیشگی برنامه نویس ها برای ساخت وب سایت . امروزه WordPress دیگر از قالب وبلاگی خود بیرون آمده و به
یک CMS/framework برای توسعه دهندگان تبدیل شده که به آنها قدرت ساخت و توسعه طیف گسترده ای از نرم افزار ها را می دهد .
اگر شما یک طراح وب هستید حتما باید با این تکنیک و ابزار ها آشنا شوید و اگر یک برنامه نویس php هستید برای کد نویسی backend خود می توانید از آموزش های وب سایت
www.phptherightway.com نیز بهره ببرید . همچنین Bootstrap را بررسی کنید بوت استرپ برای کد نویسی frontend به شما کمک می کند و دارای پلاگین های فراوانی می باشد .
تعداد بازدید : 757
ارسال به دوستان

ارسال